Harcerstwo


Zmierzałam się do tego posta odkąd jestem na bloggerze. A mianowicie chodzi mi o harcerstwo. Jestem w ZHP od trzech lat. Było to moje marzenie od niepamiętnych lat. Jak tylko dowiedziałam się o harcerstwie to chciałam zostać druhną, ale nie było okazji nigdy żeby iść na zbiórkę do jakieś drużyny. Jak poszłam do gimnazjum i okazało się, że jest drużyna to bez wahania wstąpiłam do niej, a było to 4 września 2013 roku. Była to chyba najlepsza decyzja jaką podjęłam w swoim życiu.
Czego nauczyło mnie harcerstwo ? Hm.. w sumie trudne pytanie. Nie umiem na nie odpowiedzieć tak z marszu. Ale na pewno nauczyło mnie odpowiedzialności, zorganizowania i pogodności.
Co najbardziej podoba się w harcerstwie ? To, że nie ma podziału na gorszych i lepszych ludzi. Tu wszyscy są równi. Najbardziej lubię jeździć na biwaki. Poznaje się tyle ludzi, nowe znajomości, przyjaźnie, a nawet związki. Nie umiem tego opisać. Tam wszystko dzieje się po coś. Tyle radości wtedy ma się w sobie, że nawet po biwaku to trwa, bo żyje się w tym harcerskim życiem. Niby to trzy dni, ale zdecydowanie za krótkie te dni. Wtedy jest inny czas, a w niedzielę na koniec nie chce się wracać do tej szarej rzeczywistości. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez harcerstwa, drużyny i tych ludzi.
Jak tylko zastanawiacie się czy wstąpić do harcerstwa to zróbcie to od razu, a gwarantuję, że nie pożałujecie.
Teraz zostawiam was z kilkoma, a raczej z dużą ilością zdjęć, które były zrobione w zeszły piątek i sobotę na biwaku wigilijnym. Przeważnie zdjęcia będą z moją ukochana Darią ♥


Do następnego!

7 komentarzy:

 1. Ja byłam na harcerstwie zaledwie dwa razy... może trochę więcej, ale cóż, mnie jakoś nie wciągnęło :D super zdjęcia;*
  Mój blog - klik♥

  OdpowiedzUsuń
 2. zawsze chciałam się zapisać ale nigdy nie mogłam znaleźć na to czasu, zazdroszcze!

  zapraszam na nowy post
  http://mynameisdominica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. byłam kiedyś harcerką, jednak przez krótki czas i żałuję, że zrezygnowałam :(
  blog: optymistka. | fanpage

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że masz taka pasję :( Niestety u mnie w okolicy nie ma harcerstwa :(

  MÓJ BLOG KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze chciałam być harcerką, ale gdzieś bark motywacji i okazji :)
  22-ffashion.blogspot.com - klik :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne zdjęcia!

  http://want-cant-must.blogspot.com/2015/12/shake-it-up.html
  -skomentuj, zaobserwuj bloga

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz, motywuje mnie do dalszej pracy