Wieś

Cześć!
Jak pewnie wiecie mieszkam na wsi. Jestem z tego zadowolona w pewnym  sensie. Jest tu spokój, pięknie widoki, ale niestety wszędzie daleko. Da się to przeżyć i nie zamieniałabym tego na miasto. Mieszkałam w mieście i ciągle jakieś hałasy, a przede wszystkim za dużo pieniędzy wydawałam. Po ponownym wyprowadzeniu się na wieś tak naprawdę odżyłam. Spędzam tu najlepsze dzieciństwo. Mieszkając w mieście za szybko chciałam dorosnąć, nie miałabym w ogóle dzieciństwa.
Co mi się podoba jeszcze na wsi? To, że wyjdę i co widzę to piękny ogrodzie, który cały czas z mamą udoskonalamy. W mieście jest ot tylko beton. Tu się można wyciszyć. Wyjdę do ogrodu usiądę na huśtawce, albo rozłożę sobie kocyk na trawce, wezmę herbatę i książkę. RAJ! Na wieczór podlewanie kwiatków i innych roślinek. Najlepsza robota jaka może być.
Mamy też gospodarstwo. Z ojczymem lubię jeździć na żniwa lub jak ścinają kukurydzę. Niby nic nie robię, ale lubię tak z nim pojeździć i patrzeć na maszynę jak t się dzieje. Zawsze sobie tak wyobrażam co tam w środku maszyny dzieje się ze słomą lub lucerną. Maszyna ją pożera, robi coś  z nią i oddaje tak ładnie ułożone itd. Wiem głupio to brzmi, ale jakoś nie wstydzę się tego. Nie rozumiem jak można wstydzić się mieszkania na wsi. To najlepsze co mogło cię spotkać! Nie wstydź się, że masz gospodarstwo, krowy, świnie, kury itd. To nie jest nic nadzwyczajnego. Ja też nie raz muszę rodzicom pomóc przy krowach i je wydoić. Prosta robota, nic trudnego. Ja zawsze się pryz tym bawię i przed podłączeniem krowy piję mleko prosto od krowy. Mam nadzieję, że sobie przemyślisz jak wstydzisz się swojego miejsca zamieszkania. Wiem, że niektórzy wyśmiewają się z tego gdzie mieszasz, ale olej to. Nie wiedzą co tracą. Oni nawet nie umieją rozróżnić kaczki od gęsi. 
Wiem, że napisałam trochę upokarzające mnie fakty, ale to nic. Może zrozumiecie, że nie ma się czego bać, wstydzić itd. Proszę was, nie wyśmiewajcie się z takich osób. Sami spróbujcie tak jak doicie krowy, a zobaczycie jakie to dobre. Przy okazji macie zabawę. A pamiętajcie trzeba pracować tak, aby było zabawnie i z przyjemności to robić.

Proszę tylko osoby z mojego otoczenia, aby zostawiły te informacje dla siebie, bo zbędne tu będą komentarze. Nic nie wniesiecie do tego tym.

Przy następnym, poście z tej serii wieś pokażę wam moje prace, obowiązki, które lubię. Będą także sezonowe wydarzenia, takie jak żniwa itd.

A wy wstydzicie się swojego miejsca zamieszkania? Co o tym sądzicie?
Do następnego!
Julka ♥


12 komentarzy:

 1. ja też mieszkam na wis i jestem z tego mega dumna ! :)

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też mieszkam na wsi i jestem z tego dumna mam ciszę,spokój :3
  Zapraszam do mnie!
  http://charlotte-carolina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety nie mieszkam na wsi, ale bardzo mi się tam podoba!:)

  Pozdrawiamy cieplutko
  ♡✿ Twins Life. (klik)✿♡

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne zdjęcia :)

  zapraszam na nowy post:
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Również mieszkam na wsi i bardzo to lubię! Jest milion razy lepiej :)

  niktniewidzi.blogspot.com (KLIKNIJ TUTAJ)

  OdpowiedzUsuń
 6. To, że mieszkasz na wsi, nie jest upokarzającym faktem! Wieś nie oznacza bycie gorszym, w ogóle to gdzie mieszkamy, jak wyglądamy, itp. nigdy nie może równać się w byciu w czymś gorszym, bo są to rzeczy niezależne od nas i przede wszystkim nie stanowiące o nas czy jesteśmy "fajni" czy też nie. ;)

  Mój blog- ultradefenceless

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam, że życie na wsi jest o wiele łatwiejsze :)
  Cudowne zdjęcia ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja uważam, że życie na wsi jest lepsze, dla zdrowia i samopoczucia :)
  Piękne zdjęcia :)
  Mój Blog - zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń
 9. Osoby mieszkające na wsi mają dużo lepiej, mają więcej spokoju i ciszy. :) Świetne zdjęcia. :*

  Obserwuję. Jestem tu po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. :)

  W wolnym czasie, zapraszam do mnie. ♥

  http://fashion-is-on.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. ja mieszkam w Warszawie, ale mam przyjaciółkę na wsi i uwielbiam do niej jeżdzić! te widoki.. tam wszystko jest takie inne;)
  ładne zdjecia!

  dominisiv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mieszkam na wsi i zupełnie się tego nie wstydzę! Panuje tu cudowna cisza i spokój. No i piękne widoki!
  Kiedyś na pewno wyprowadzę się do miasta, ale jak na razie cieszę się, że dzieciństwo spędziłam właśnie w takim otoczeniu ;) Piękne zdjęcia!

  Pozdrawiam ♥
  mypastel-garden.pl [klik]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz, motywuje mnie do dalszej pracy